9 دلیل چکه آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور بوتان ایمرگاس و آریستون

2023-12-06 19:23:15


9 دلیل چکه آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور بوتان ایمرگاس و آریستون

آیا تا بحال برای شما هم پیش آمده که از پکیج تان آب بریزد؟ احتمالاً با دیدن این صحنه شوکه شده اید و این سوال براتان مطرح شده که مگر از زیر پکیج آب میزید؟


همشهری گرامی! شما می توانید جهت دریافت اطلاعات، سوالات و یا درخواست اعزام تعمیرکار/سرویسکار با شماره های ذیل نیز تماس حاصل فرمایید :

021-66253787    09129429461

بدیهی است که همیشه عیب یابی پکیج دیواری، اولین مرحله برای که برای تعمیر کردن این سیستم گرمایشی است، پس شما ابتدا باید علت را شناسایی کنید که چرا پکیج چکه میکند؟ دلایلی که باعث می‌شود آب از پکیج شما چکه کند عبارت‌اند از:

 • نصب نادرست پکیج؛
 • خرابی در محل اتصالات و واشرها؛
 • افزایش فشار پکیج؛
 • سوراخ شدن مبدل پکیج؛
 • اختلال در شیر اطمینان؛
 • ترک داشتن لوله‌های انتقال آب؛
 • اشکال در پمپ سیرکولاتور؛
 • اختلال در عملکرد شیر پرکن پکیج؛
 • پوسیده شدن قطعات داخل دستگاه؛

به طور کلی چکه آب از پکیج جزء اختلالات رایج این سیستم گرمایشی است که به دلایل مختلفی از جمله خراب شدن شیر اطمینان، اختلال در پمپ سیرکولاتور، زنگ زدگی مبدل ها و ترک خوردگی لوله ها شروع می شود؛ اما اغلب تعمیرکاران معتقند، اصلی ترین علت چکه آب از پکیج، نصب نادرست دستگاه است. توصیه می شود در صورت چکه کردن پکیج، سریعاً به رفع آن اقدام کنید؛ چون اگر آب به برد پکیج نفوذ کند، هزینه تعمیر مشکل آبریزش بسیار بالا می‌رود؛ چرا که در آن صورت باید برد به صورت کامل تعویض شود.

نصب نادرست پکیج گرمایشی؛ اصلی ترین علت چکه آب از پکیج

مهم ترین دلیل چکه کردن آب پکیج؛ نصب نادرست دسگاه است

اولین دلیلی که می‌توان برای چکه کردن پکیج معرفی کرد، عدم نصب صحیح این دستگاه است. در صورتی که هنگام نصب پکیج دیواری دقت لازم و24تعمیر و 9 دلیل چکه آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور بوتان ایمرگاس و آریستونود نداشته باشد، ممکن است سیستم دچار ایراداتی شود که یکی از آن‌ها چکه آب است. پیشنهاد می‌کنیم حتما برای نصب این دستگاه از نصاب ماهر و مطمئن کمک بگیرید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.

خرابی در محل اتصالات و واشر ها و تاثیر آن بر آبریزش پکیج

در قسمت اتصالات پکیج واشر هایی قرار می‌دهند تا از آبریزش پکیج جلوگیری کنند. با مرور زمان به علت وجود املاح آب، کم‌کم واشرها خورده می‌شوند که باعث می‌شود شما شاهد چکه کردن آب از این ناحیه باشید؛ از این‌رو خرابی واشرها را می‌توان یکی از چند دلیل چکه پکیج دانست. علت چکه آب از رادیاتور پکیج نیز می‌تواند به همین دلیل خرابی واشر در محل اتصال با لوله‌ها باشد.

چکه کردن کردن پکیج به دلیل بالا رفتن فشار آب دستگاه

از جمله مواردی که می‌توان جزء علت های چکه آب از پکیج برشمرد، افزایش فشار آب به بالای عدد 2 است. این افزایش فشار به هر دلیلی ممکن است رخ دهد که افزایش دما یکی از آن‌ها است. در چنین شرایطی پکیج جهت جلوگیری کردن از هر گونه خطر احتمالی سعی می‌کند آب اضافی در خود را تخلیه کند و شما شاهد چکه آب از زیر پکیج خواهید بود. خود شما نیز می‌توانید با کمک شیر اطمینان پکیج، آب اضافی را خارج کنید تا زودتر دستگاه به حالت عادی برگردد.

سوراخ شدن مبدل پکیج

چکه کردن پکیج می‌تواند از قسمت مبدل‌ها اتفاق بیفتد. وجود یک حفره یا سوراخ که معمولا روی بدنه‌ی بیرونی مبدل‌ها است باعث چکیدن آب از پکیج می‌شود. البته ای24تعمیر در تهران 9 دلیل چکه آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور بوتان ایمرگاس و آریستون مسئله را بیشتر در پکیج‌هایی که دو مبدل دارند شاهد خواهید بود اما به طور کلی وجود حفره روی مبدل باعث نشتی آب از پکیج خواهد شد.

نکته‌ی قابل توجه این است که اگر نشتی آب از مبدل مربوط به قسمت آب رادیاتورها باشد با افت فشار آب در سیستم مواجه خواهید شد. این در حالی است که اگر نشتی برای قسمت آب مصرفی باشد معمولا افت فشار نخواهید داشت.

اختلال در شیر اطمینان پکیج گرمایشی

به طور کلی شیر اطمینان پکیج با این هدف تعبیه شده است که در صورت افزایش فشار آب به موقع اقدام کرده و آب اضافی را از دستگاه خارج کند که این کار باعث می‌شود تا فشار آب به حالت طبیعی خود بازگردد.

گر در عملکرد این شیر اختلالی به وجود بیاید شما شاهد چکه کردن آب از پکیج و یا تخلیه آب بدون دلیل خواهید بود. در واقع علت اب دادن شیر اطمینان پکیج می‌تواند نشان‌دهنده خرابی این قطعه باشد.

ترک داشتن لوله‌های انتقال آب

چکه آب از پکیج می‌تواند در مسیر انتقال آب و از لوله‌ها اتفاق بیفتد. لوله‌هایی که برای انتقال آب در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شوند اغلب از جنس برنج هستند که مقاومت بالایی در برابر فرسودگی و خورده شدن دارند اما در هر صورت شدت سختی آب و یا عدم رسوب‌گیری دوره‌ای می‌تواند به آن‌ها آسیب بزند.جابه‌جایی نادرست آن‌ها نیز از جمله مواردی است که می‌تواند سلامت این لوله‌ها را به خطر بیندازد. فرسودگی این لوله‌ها و در نهایت ترک خوردنشان از جمله دلایل چکه تعمیر پکیج در تهران 9 دلیل چکه آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور بوتان ایمرگاس و آریستونتعمیر پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان 9 دلیل چکه آب از پکیج دیواری ایران رادیاتور بوتان ایمرگاس و آریستونردن پکیج است.!

اشکال در پمپ سیرکولاتور

وظیفه اصلی پمپ پکیج گردش آب در سیستم است تا آب از رادیاتورها به سمت مبدل اولیه حرکت کند. با گذر زمان قدرت این پمپ کم شده و نمی‌تواند آب را به درستی در گردش نگه دارد. چنانچه پمپ سیرکولاتور خراب شد ممکن است صداهای بلندی را نیز از پکیج بشونید و در نهایت شاهد نشتی آب از پکیج نیز خواهید بود.

اختلال در عملکرد شیر پرکن پکیج

وظیفه تامین آب کل سیستم به عهده این قطعه است و به همین دلیل تنها راهی ارتباطی بین آب مصرفی و آب سیستم گرمایشی است. شیر پر کن در مسیر ورودی آب سرد قرار می‌گیرد و آب را به سمت مکش پمپ هدایت می‌کند. در صورتی که این شیر خراب شود، آبریزش پکیج را مشاهده خواهید کرد.

پوسیده شدن قطعات داخل دستگاه

آخرین دلیلی که می‌توان به عنوان علت چکه آب از پکیج معرفی نمود، پوسیدگی قطعات داخلی پکیج است. طبیعی است که به مرور زمان به دلایل مختلفی از جمله سختی آب، زنگ‌زدگی و… قطعات داخلی دستگاه دچار پوسیدگی شوند.

تعمیر مشکل چکه آب پکیج، کار تعمیرکاران ماهر

پس از معرفی دلایل مختلف چکه کردن پکیج نوبت به روش‌های برطرف کردن این ایراد می‌رسد. با توجه به علت چکه آب پکیج، باید اقدام لازم را انجام دهید؛ یعنی در صورتی که خرابی قطعه‌ای از دستگاهتان باعث چکه آب شده باشد باید آن را تعویض کنید. چنانچه نشتی آب پکیج به دلیل نصب نادرست و یا رسوب زیاد در لوله‌ها باشد نیاز دارید که رسوب‌گیری کرده و نصب دستگاه را نیز اصلاح کنید.

در برطرف کردن چکیدن آب از دستگاهتان این نکته را حتما مدنظر داشته باشید که تعویض قطعات و یا هرگونه اقدامی در رابطه با پکیج‌ها نیازمند تخصص و تجربه است. اگر تجربه کافی و یا دانش لازم در این زمینه ندارید اصلا سراغ تعمیر پکیج نروید. توصیه می‌کنیم در این شرایط حتما از افراد ماهر و متخصص کمک بگیرید. مجموعه تهران سرویس یار ارائه‌دهنده خدمات تعمیر پکیج تهران است و خدمات خود را در سراسر پایتخت ارائه می‌دهد. جهت دریافت خدمات مورد نظرتان تنها کافی است با این مجموعه ارتباط بگیرید.

 • چکه کردن آب از شیر تخلیه پکیج ایران رادیاتور

 • چکه کردن آب از شیر تخلیه پکیج بوتان

 • چکه کردن آب از شیر تخلیه پکیج ایمرگاس

 • چکه کردن آب از شیر تخلیه پکیج آریستون

 • شایع ترین دلایل چکه آب از پکیج عبارتند از: خرابی شیر تخلیه یا شیر اطمینان، از بین رفتن آب بند پمپ آب پکیج، خرابی دیافراگم منبع انبساط، سست شدن اتصالات، پوسیده شدن قطعات داخلی، سوراخ شدن مبدل، خرابی فیلتر پکیج و خرابی شیر پرکن
 • علت چکه کردن پکیج ایران رادیاتور، پکیج بوتان و دیگر مارک ها یکسان بوده و یکی از موارد گفته شده در این مطلب است.
 • سوراخ شدن و ترک برداشتن مبدل پکیج اغلب به دلیل اسیدشویی مداوم و یا سختی بالای آب ایجاد می شود.
 • اگر فشار آب پکیج بیش از 2 بار باشد، آبریزی از شیر اطمینان دستگاه قابل انتظار است.
 • در مواقعی که مهر و موم پمپ پکیج خاصیت آب بندی خود را از دست می دهند، شاهد آبریزی از پمپ پکیج هستیم.
 • چنانچه پکیج دچار آبریزی شود، به طور حتم افت فشار در مدار ایجاد شده و با مشکلاتی از قبیل خاموش شدن شعله پکیج، سرد شدن آب و رادیاتورها مواجه می شویم.
 • نشتی آب از پکیج اگر نادید گرفته شود، مشکلات بزرگ تری همچون سوختن برد پکیج قابل پیش بینی است.
 • انجام به موقع سرویس پکیج می تواند تا حد زیادی مانع ریزش آب از پکیج شود.

 

پرسش و پاسخ های متداول

 1. چرا از شلنگ پکیج آب میاد؟

آبریزی از شلنگ پکیج اغلب به دلیل سست بودن اتصال آن ایجاد می شود که می توان با آچار آن را سفت نمود.

 1. چرا از زیر پکیج آب میزد؟

خرابی شیر پرکن، سوراخ شدن مبدل، از بین رفتن آب بند پمپ آب پکیج، سست شدن اتصال شلنگ های زیر پکیج و خرابی فیلتر پکیج باعث ریزش آب از زیر پکیج می شوند.