تعمیر و نصب کولر گازیتعمیر و نصب کولر گازی نمایندگی کولر گازی - نمایندگی کولر گازی در تهران - تعمیر کولر گازی - تعمیر اسپلیت
Air conditioner


ثبت درخواست تعمیر یا نصب

همشهری گرامی! شما می توانید جهت دریافت اطلاعات، سوالات و یا درخواست اعزام تعمیرکار/سرویسکار با شماره های ذیل نیز تماس حاصل فرمایید :

021-66253787    09129429461


درباره تعمیر کولرگازی

خدمات تعمیرات کولرگازی شامل خدمات تعمیر، سرویس، بررسی‌ها و سرویس‌های دوره‌ای است. کولرهای گازی (اسپلیت، ایرکاندیشن) شامل قطعات و بخش‌های متفاوت و در ارتباط با هم هستند. عیب‌یابی‌ها، تمیزکاری‌ها، شارژها و تنظیمات مواردی هستند که با انجام دوره‌ای آنها علاوه بر افزایش بازدهی و خروجی دستگاه، عمر کارکرد آن را نیز افزایش می دهد. تغییرات جزئی در کارکرد دستگاه، صداها، لزرش‌ها همگی نشانه‌هایی هستند که بهتر است به آنها توجه کنید و برای جلوگیری از افزایش عیب‌ها و یا خرابی بیشتر قطعات دستگاه را بررسی کنید.


خدمات مختلف در تعمیر کولرگازی و سرویس‌های کولرگازی

تعمیرات و سرویس‌های دوره‌ای کولرگازی (اسپلیت) شامل موارد و بخش‌های مختلفی است، از این آیتم‌ها می‌توان به عیب‌یابی و تعمیر، تخلیه آب درین و رفع ابریزش ها، شارژ گازکولر، گاز r22، گاز r410 گازهایی هستند که برای شارژگاز کولرگازی استفاده می شود (که براساس نوع دستگاه و شرایط نیاز به شارژ استفاده می شود)، نشتی یابی با دستگاه پیشرفته و رفع نشتی بخشی از سرویس‌های دوره‌ای و تعمیرات هستند. همچنین در بخش تعمیرات و تعویض قطعات کولرهای گازی غالبا در این موارد پیش از چند سال نیازمند تعویض قطعات خواهند بود: تعویض خازن کولرگازی، تعویض کنتاکتور کولرهای گازی، تعویض کمپرسور و شیر برقی، شارژ روغن کمپرسور، تعویض لوله مویی کولرگازی، شستشوی مدار، رفع لرزش یونیت داخلی و خارجی، تعویض فیلتر درایر، تعویض قطعات یونیت داخلی اسپیلت و تعویض برد الکترونیکی کولر گازی.


قبل از تماس با سرویسکاران

ممکن است مشکلی که کولرگازی شما با آن درگیر است به سادگی قابل رفع باشد و نیازی به سرویسکار نباشد، لذا قبل از تماس با سرویسکاران تعمیر کولرگازی و جلوگیری از هزینه خاص، موارد ذیل را یک بار بررسی کنید:
یک بار وضعیت کابل کشی برق و پریزها و فیوزهای برق دستگاه را بررسی کنید، همچنین بررسی کنید که آیا فیلتر دستگاه کولرگازی شما عاری از گردوغبار و یا گرفتگی جزئی یا کلی است!؟ که در این صورت یک بار درب قاب پنل داخلی را باز کنید، و بررسی کنید که اگر تمیز نیست آنرا با دقت بردارید و شستشو دهید و دوباره متصل کنید. آیا کندانسور و یا موتور بیرونی و پره‌های آن تمیز بوده و گرفتگی نداشته باشد!؟ در اینصورت می توانید هنگام خاموش بودن دستگاه با دقت آنرا با آب شستشو دهید.


برخی اطلاعات فنی در مورد تعمیر کولرگازی:

هزینه شارژ گاز کولر گازی بسته به مقدار گاز مورد نیاز تغییر می کند. این کار بوسیله گیجی(gauge) که به دستگاه متصل می‌شود و مقدار دقیق آنرا مشخص می‌کند انجام می‌شود. گاز کولر به شکل کیلویی و هزینه‌ای بابت وکیوم (در موارد شارژ گاز کامل) محاسبه می‌شود. نوع گاز مورد استفاده برای شارژ گاز r22، گاز r410است.
لرزش‌ها گاهی مربوط به بعضی اتصالات است و گاه مربوط به فرسایش قطعه‌ای خواهد بود. ممکن است در نگاه اول نیازی به تغییر یا تعویض قطعه‌ای نباشد اما دقت کنید که دستگاه کولرگازی یک دستگاه شامل فشار است و کارکرد با فرسایش یک قطعه باقی قطعات را هم تحت فشار نامتوازن قرار می‌دهد و گاهی فشار پایش و بازدهی پایین دستگاه قطعه ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بعد از تعمیر ممکن است این قطعه تحت فشار بالاتر و بازدهی بالای کولر خودش دچار نقص شود.
محل قرارگیری یونیت‌ها، لوله کشی‌ها و دمای محیط و یا فضای جریان هوا ممکن است بازدهی کولرگازی را تحت تاثیر قرار دهد، لذا می‌توانید با تغییرات جزئی در مکان یا جریان هوا بازدهی کولر را افزایش دهید.

نصب کولر گازی


نصب یونیت داخلی کولرگازی

برای نصب یونیت داخلی، یک مکان بدون مانع روی دیوار داخلی خود انتخاب کنید. برای تغذیه لوله‌ها از یونیت داخلی به یونیت خارجی، باید یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید، بنابراین مطمئن شوید که مکانی که انتخاب می‌کنید این امکان را به شما می‌دهد. برای بهترین نتیجه، نقطه ای دور از نور مستقیم خورشید و منابع گرما انتخاب کنید. دستگاه را در فاصله 2.1 متری از زمین قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که حداقل 15 تا 30 سانتی متر فضای باز در هر طرف واحد وجود دارد تا جریان هوا مناسب باشد. مکانی را با ناودانی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که دیوار به اندازه کافی محکم است تا وزن دستگاه را نگه دارد.
دستگاه را حداقل 1 متر دورتر از آنتن‌ها و برق یا خطوط اتصالی که برای تلویزیون، رادیو، سیستم‌های امنیتی خانه، اینترکام یا تلفن استفاده می‌شود، نصب کنید. سر و صدای الکتریکی ناشی از این منابع می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد دستگاه تهویه مطبوع شما شود. از مکان هایی که ممکن است گاز نشت کند یا غبار نفت یا گوگرد وجود دارد خودداری کنید.
اکثر این واحدها دارای کنترل از راه دور هستند تا بتوانید به راحتی آنها را روشن یا خاموش کنید و حتی اگر روی دیوار نصب شده باشند، دما را تنظیم کنید.


نصب روی دیوار اسپلیت

صفحه نصب را به دیوار داخلی محکم کنید. صفحه نصب را روی دیواری که می خواهید یونیت داخلی نصب کنید، نگه دارید. از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که هم سطح افقی و هم عمودی است. از یک مداد برای علامت گذاری محل سوراخ های پیچ استفاده کنید، صفحه را بردارید، سپس سوراخی را به دیوار در جایی که هر پیچ می رود سوراخ کنید. صفحه را طوری قرار دهید که با سوراخ ها مطابقت داشته باشد، لنگرهای پلاستیکی را در سوراخ ها قرار دهید و صفحه را با پیچ های ضربه ای روی دیوار محکم کنید.
یک سوراخ 7.6 سانتی متری از طریق دیوار دریل کنید تا بتوانید لوله ها را به بیرون تغذیه کنید. یک علامت در مرکز سوراخ در صفحه نصب ایجاد کنید. برای اطمینان از زهکشی کافی، از یک اره سوراخ کلید یا یک مته با ضمیمه سوراخ‌کن برای ایجاد یک بازشوی دایره‌ای 7.6 سانتی‌متری از طریق دیوار استفاده کنید. قبل از سوراخ کردن یا بریدن سوراخ، مطمئن شوید که پشت دیوار هیچ لوله یا سیمی وجود ندارد.
اتصالات الکتریکی یونیت داخلی را بررسی کنید. پانل جلویی واحد تهویه مطبوع را بلند کرده و درپوش را بردارید. اطمینان حاصل کنید که سیم های کابل به پایانه های پیچ وصل شده اند و سیم کشی با نمودار ارائه شده با دستگاه مطابقت دارد.


لوله ها و اتصالات یونیت داخلی کولر گازی

لوله ها و کابل ها را از سوراخ دیوار عبور دهید، سپس آنها را به دستگاه وصل کنید. لوله‌های مسی، کابل برق، و لوله تخلیه را با نوار برق محکم کنید. برای اطمینان از جریان آزاد آب، لوله تخلیه را در پایین قرار دهید. لوله‌ها و کابل را از سوراخ دیوار عبور دهید، سپس آن‌ها را طبق دستورالعمل دستورالعمل روی نقاط مشخص شده در واحد داخلی محکم کنید. هر خط از قبل عایق بندی شده است، بنابراین لازم نیست نگران اضافه کردن عایق اضافی باشید. تمام تلاش خود را بکنید تا میزان خم شدن لوله ها و کابل را به حداقل برسانید تا مطمئن شوید که دستگاه به خوبی کار می کند. اطمینان حاصل کنید که لوله زهکشی اجازه می دهد تا آب در محل مناسب تخلیه شود. برای اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای همراه کیت خود مراجعه کنید.
یونیت داخلی را روی صفحه نصب محکم کنید. برای اتصال کولر گازی به دیوار، کافی است اتصالات مادگی پشت دستگاه را با اتصالات نری روی صفحه نصب تراز کنید و محکم فشار دهید تا دستگاه در جای خود محکم شود. اطمینان حاصل کنید که دستگاه 2-3 درجه به عقب متمایل شده است تا آب از لوله تخلیه خارج شود. [4] هنگامی که اتصالات را ایمن می‌کنید، ممکن است دوستی دستگاه را در جای خود نگه دارد.


نصب کندانسور در فضای باز

یونیت بیرونی را دور از هر منطقه ای که به شدت قاچاق، گرد و غبار یا گرم است قرار دهید. سوراخی را که از طریق صفحه نصب واحد داخلی دریل کرده اید پیدا کنید و واحد خارجی را در فاصله 15 متری قرار دهید تا لوله و کابل به راحتی وصل شوند. مکانی را انتخاب کنید که حداقل 12 اینچ 30 سانتی متر فضای اطراف آن را احاطه کند تا از عملکرد مناسب اطمینان حاصل شود. در صورت امکان، مکان سایه‌داری را انتخاب کنید که علاوه بر گرد و غبار و ترافیک، از باد در امان باشد تا واحد شما در بهترین حالت خود کار کند. مطمئن شوید که هیچ آنتنی از رادیو یا تلویزیون در 3.0 متر کندانسور در فضای باز نباشد.
یک پد بتنی روی زمین بگذارید. یونیت خارجی را مستقیماً روی زمین قرار ندهید، زیرا سنگین است و می تواند روی خاک یا سنگ جابجا شود. نصب کندانسور روی یک پد بتنی ضروری است که می توانید آن را در فروشگاه های لوازم خانگی پیدا کنید. پد را در جایی که می‌خواهید دستگاه را نصب کنید قرار دهید و از یک سطح استفاده کنید تا مطمئن شوید که صاف و یکدست است
یونیت خارجی را در بالای پد بتنی محکم کنید. یک بالشتک لاستیکی در بالای پد قرار دهید تا لرزش به حداقل برسد، سپس واحد کندانسور خارجی را در بالای پد قرار دهید. یونیت را با انکر بولت روی بتن محکم کنید.
سیم کشی برق در واحد خارجی را بررسی کنید. پوشش روی کندانسور را بردارید. به نمودار سیم کشی دستگاه در دفترچه راهنما مراجعه کنید و مطمئن شوید که سیم ها همانطور که در نمودار نشان می دهد وصل شده اند. هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید.


24تعمیر و سرویس تعمیرات کولرگازی

24تعمیر توانسته با اتکا بر تجربه سرویسکاران خود که فعالیت و تجربه نمایندگی نیز دارند، بهترین سرویس تعمیرات را برای هموطنان عزیز خود فراهم کند. سرویس و تعمیرات کولرهای گازی ما با توجه به تجربه نمایندگی‌های مختلف بر اساس اصول و روند کاری نمایندگی‌های برندهای مختلف کولرگازی انجام می‌شود و تعرفه و هزینه‌های تعمیرات متناسب با هزینه‌های نمایندگی‌ها و تعرفه نمایندگی‌ها خواهد بود. همواره تلاش می‌کنیم قطعات و نیازمندی‌های مصرفی دستگاه‌ها اصلی باشند و براساس توصیه های فنی کارخانه‌ها و برندها باشد تا کمترین تفاوت را با خدمات پس از فروش نمایندگی‌های مختلف داشته باشیم. بدیهی است که گاهی بخاطر عمر زیاد دستگاه و توقف تولید آن گروه از محصولات برخی قطعات به شکل مشابه استفاده شود که سرویسکاران ما تلاش می‌کنند که بالاترین مطابقت فنی قطعات را رعایت کنند.
24تعمیر خدمات سرویس و تعمیرات خود را در استان و شهر تهران ارائه می‌دهد، تعمیرکولرگازی در شهر تهران (غرب تهران، شرق تهران، جنوب تهران و شمال تهران)، البرز(کرج)، شهریار، شهر قدس، صفاشهر و صفادشت، اندیشه، فردیس، شهرری، اسلامشهر، چهاردانگه، گلستان انجام می‌شود.